تخلیه چاه

تخلیه چاه alborztasisat_ir

تخلیه چاه

پروسه پاک کردن لجن و مواد گیر افتاده در لوله های فاضلاب را تخلیه چاه می گویند. لجن ماده نیمه‌ جامد باقی مانده از تصفیه فاضلاب خانگی یا فاضلاب صنعتی است. علت اصلی این اتفاق ورود جامدات به فاضلاب است. وجود انواع مختلفی از مواد نظیر مو، مواد پلاستیکی، چربی های فراوان و غیره، باعث ایجاد لایه ای مقاوم در آب می شود.
این بستر سرتاسر کانال فاضلاب را می پوشاند و نتیجه آن جلوگیری از نفوذ آب در چاه است. این موضوع باعث زود سر ریز شدن چاه می شود. از علائم پر شدن چاه فاضلاب می توان به بوی بد فاضلاب در ساختمان، بالا زدن آب توالت و گرفتگی توالت، باز نشدن توالت، وجود حشرات موزی مثل سوسک در ساختمان و …. نام برد.
در زمین های غیرماسه ای، عدم کشش و مکش آب در خاک به وجود می آید. به علت کم قطر بودن چاه مادر چاه در زمانی مشخص پر می شود. در زمین های شنی، خطر پرشدن چاه به مراتب کمتر از زمین های خاکی است .

البرز تاسیسات در شهرستان شهریار و اندیشه آماده خدمات تخلیه چاه و لوله بازکنی و نشت یابی می باشد.

تخلیه چاه

دلیل گرفتگی چاه

دلیل گرفتگی لوله ها جمع شدن مو در داخل لوله جرم گرفتن است. معمولا چربی و موها باعث گرفتگی لوله می شود. متاسفانه این مواد به لوله های فاضلاب ساختمان های قدیمی که اغلب از جنس چدن هستن آسیب می رسانند.

پر شدن چاه

راه آب ظرفشویی یا دستشویی به مرور گرفته می شود. وقتی راه آب گرفته شود آب به خوبی حرکت نمی کند. این گرفتگی لوله فاضلاب بیشتر زمان ها در منازلی که کهنه ساخت هستند، اتفاق می افتد.
در این مواقع با استفاده از سیفون، مواد باز کننده و اسید می توان راه آب را باز کرد. لازم به ذکر است که این راه حل ها موقتی و گاهی زمان ها بی تاثیر هستند. اگر این روش ها را برای تخلیه چاه کنار بگذاریم به یک روش صنعتی خواهیم رسید.
ساده ترین، مطمئن ترین و بی خطرترین راه تخلیه چاه استفاده از لوله باز کن ها دستگاه فنر زنی صنعتی است. از این وسیله پیشرفته برای باز کردن لوله استفاده می کنند که هیچ صدمه ای به لوله وارد نشود. تخلیه چاه صنعتی یک کار تخصصی و مهارت است.

 

تولید محتوا توسط  سئورب

میخوای 10 درصد تخفیف بگیری؟
ایمیلت رو وارد کن تا 10 درصد تخفیف بگیری
Your Information will never be shared with any third party.