نشت یاب لوله ضد تهدیدات زمستانی

همراهان وب سایت البرز تاسیسات سلام

وقتی وارد روزهای سرد زمستان می شویم یکی از تهدیداتی که برای بسیاری از خانه‌ها وجود دارد این است که ممکن است لوله های آب یخ بزنند و بترکند. ترکیدن لوله ها می‌تواند زندگی را کاملا به هم بریزد. نم دادن کف خانه، نم دادن دیوارها و رطوبت گرفتن وسایل می‌تواند حسابی شما را به دردسر بیاندازد.

اگر نتوان به سرعت نشتی آب را برطرف کرد و شکستگی لوله آب را تعمیر کرد، خسارت های وارده بیشتر خواهد شد. ابزارها و وسایل جدید در لوله کشی برای ردیابی لوله های شکسته و نشت آب در ابعاد بزرگ و کوچک صنعتی و خانگی می‌توانند به سادگی محل شکستگی لوله شکسته را پیدا کنند و در صرف هزینه صرفه جویی کنند.

  نشت یاب لوله ضد تهدیدات زمستانی-alborztasisat-ir

سنسورهای نشتی یاب

یکی از پیشرفته ترین ابزارهادر زمینه لوله کشی ساختانی و صنعتی، سنسورهایی است که بر روی کنتور آب و یا موتور آب نصب می شوند و می‌توانند نسبت به نشتی آب اخطار بدهند. حتی این امکان فراهم شده است که این دستگاه ها در حالت بی سیم از طریق سیستم مرکزی به گوشی همراه اخطار بدهند. این دستگاه ها به این طریق کار می کنند که سنسور مربوطه پالس های مغناطیسی تولید شده در کنتور را شناسایی میکنند که این پالس ها مقداری ثابت را نشان میدهند و از این طریق جریان آب کنترل می شود. در کاربرد صنعتی که میزان جریان آب مشخص است، این سنسورها می‌توانند در صورت تشخیص نشتی به طور خودکار آب را قطع کنند.

نشت یاب لوله ضد تهدیدات زمستانی

دو نوع سنسور دیگر که می‌توانند نشتی آب را تشخیص بدهند با روش‌های اندازه گیری دما و رطوبت عمل می کنند.

همچنین با اندازه گیری مقدار میانگین مصرف روزانه، هفتگی و ماهانه این سنسور ها می توانند میزان تغییرات را به عنوان نشانه ای از نشتی آب اعلام کنند.

نوع پیشرفته ای از این برنامه ها به کاربران اجازه می‌دهد که مصرف آب توسط شیر های مختلف آب موجود در خانه و یا کارخانه را مدیریت کنند. این برنامه‌ها به کاربران اجازه می‌دهند تا داده ها را در گوشی همراه خود مشاهده کنند.

با استفاده از یکی از این نوع برنامه ها تحلیل آمار ها میزان مصرف آب در نقاط مختلف خانه مانند آشپزخانه، توالت و حمام و میزان هدر رفت آب در آنها به دست آمد. همچنین به این روش هدر رفت آب ناشی از نشت های کوچک محاسبه می شود.

نشت یاب لوله ضد تهدیدات زمستانی-alborztasisat-ir

نشت یاب لوله ضد تهدیدات زمستانی

تشخیص نشتی یا دستگاه صوتی

شنیدن صدای چکه کردن آب از شیر آب در آشپزخانه و یا حمام تجربه ای ست که همه دارند. خصوصاً این صدا در شب ها بلندتر شنیده می شود. تا حدی که ممکن است در روز اصلاً شنیده نشود. نیمه های شب هنگامی که همه جا ساکت و آرام است بدون صدای مزاحم صدای چکه کردن آب بلند شنیده می شود.

نشت یاب لوله ضد تهدیدات زمستانی

تشخیص حرفه ای نشت آب نیز از همین روش استفاده می کند. حتی بسیاری از متخصصان ترجیح می‌دهند برای تشخیص مکان نشتی آب، شب ها مراجعه کنند. نکته این قضیه در عدم وجود صدا های مزاحم در شب است.  شنیده شدن چکه آب در حمام خیلی ساده است؛ اما وقتی لوله ای زیر بتن قرار گرفته باشد و ده ها سانتی متر از ما فاصله داشته باشد و نشتی آب داشته باشد شنیدن صدای آن بدون ابزار بسیار سخت است.

سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

درباره armitis1_mosta

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میخوای 10 درصد تخفیف بگیری؟
ایمیلت رو وارد کن تا 10 درصد تخفیف بگیری
Your Information will never be shared with any third party.