شکستگی لوله و پیدا کردن نشتی در شهریار

 همراهان وب سایت البرز تاسیسات سلام

شاید برایتان پیش آمده باشد که قبض آب منزلتان بدون علت زیاد آمده باشد. مصرف شما در ظاهر با قبل هیچ فرقی نکرده است و شما همان مقدار آبی برای حمام، نظافت، شست و شو، باغچه و… استفاده می کنید که قبلا استفاده می کردید. حتی ممکن است برای چند دوره این مبلغ بیشتر از معمول بیاید.

شکستگی لوله و پیدا کردن نشتی

این مورد زیاد دیده می شود و شایع است. علت آن نشت آب به خاطر شکستن لوله است. آبی که نشت می کند در زمین و دیوارهای ساختمان نفوذ کرده است. آب بسیار ارزشمند است پس باید این قضیه نشت آب را به خاطر ساختمان و به خاطر ارزش آب جدی بگیریم.

 

تیم های تعمیر از افراد حرفه ای تشکیل شده اند که برای تعیین محل نشت به منزل شما می آیند و با تعمیرات از نشت بیشتر اب جلوگیری می کنند. امکان درخواست و ثبت اینترنتی نیز وجود دارد.

شکستن لوله ها بیشتر در لوله های مسی اتفاق می افتد. این اتفاق در اثر واکنش شیمیایی خاک رس یا محیط اسیدی با لوله های مسی است که باعث خوردگی آن ها می شود و آن ها را از بین می برد. با گذشت زمان و در اثر فرسایش، لوله های مسی نازک و نازک تر شده و در نهایت می شکنند.

شکستگی لوله و پیدا کردن نشتی

    شکستگی لوله و پیدا کردن نشتی-alborztasisat-ir

برخی از علایمی که نشان می دهند لوله شکسته است:

  • دیوارهای نم دار و مرطوب که به نظر می رسد خشک نمی شوند.
  • کاهش فشار آب در ساختمان
  • بلند شدن کاشی ها
  • تغییر رنگ آب
  • زرد شدن دیوار
  • بوی تند و تیز که همیشه در یک اتاق حس می شود و از بین نمی رود.
  • قبض آب مبلغ بیشتری را نشان می دهد که غیر طبیعی است.
  • روی کف و موزاییک ها رطوبی دیده می شود و شوره می زند.
  • زمین خیس و تر شده و خشک نمی شود.

شکستگی لوله و پیدا کردن نشتی-alborztasisat-ir

یک راه برای چک کردن نشتی

اگر با نشانه های گفته شده احتمال نشتی دادید، یک راه ساده برای چک کردن و اطمینان وجود دارد. از طریق عدد کنتور می توانید وجود یا عدم نشتی را چک کنید. شب هنگام، تمام شیرهای آب بسته می شوند. دقت کنید که در طول شب مصرف آب نداشته باشید. عدد کنتور را یادداشت کنید. سپس بعد از بیداری نیز عدد کنتور را یادداشت کنید. اگر تغییرات عدد داشته باشید به احتمال زیاد نشتی وجود دارد و لوله شکسته است.

 

تشخیص نشتی لوله

متخصصین و لوله کش ها می توانند با استفاده از آخرین ابزارهای پیشرفته و دیجیتال برای صرفه جویی در وقت و پول شما، نشتی های لوله را بیابند و آن را تعمیر کنند. این کار در حداقل زمان ممکن اتفاق می افتد و سریع و کارآمد است. متخصصین از ابزار تعمیر لوله های پلی اتیلن که جدیدترین ابزارها در بازار امروز هستند، نیز برای لوله های پلی اتیلن استفاده می کنند.

 

ممکن است مکان شکستگی و نشتی لوله داخل دیوار یا در زیر زمین باشد. برای پیدا کردن محل نشتی تجهیزات پیشرفته تری نیز وجود دارد.

شکستگی لوله و پیدا کردن نشتی-alborztasisat-ir

شکستگی لوله و پیدا کردن نشتی

امروزه صاحب خانه ها و مالکان طرفدار روش های جدید پیدا کردن نشتی آب و رفع شکستگی لوله ها هستند. چرا که این روش ها هزینه و زمان کمتری صرف می کنند و راحت تر هستند. در این روش ها نیاز نیست که قسمت زیادی از منزل و ساختمان تخریب شوند و ناچار به تعمیرات و بازسازی باشد.

 

لوله های قدیمی

گاهی نیاز هست که برای تعمیر لوله بعد از پیدا کردن شکستگی و نشتی به طور کامل تعویض شود.

گاهی تمام لوله های یک سختمان ممکن است قدیمی باشند. می توانید در صورت که نشتی اب و شکستگی لوله ها مکررا تکرار می شود لوله های آب را به طور کامل تعویض کنید.

شکستگی لوله و پیدا کردن نشتی

برخی از تجهیزات و فعالیت هایی که در حین شکستگی لوله لازم است:

پیدا کردن ناحیه شکستگی لوله و مصدر نشتی آب

پمپ برای کشیدن آبی که احیانا در منطقه شکستگی جمع شده باشد و خشک کردن ناحیه شکستگی

بهره گیری از لوله یاب های الکترونیکی و تعیین دقیق محل لوله برای کاهش آسیب به ساختمان

شکستگی لوله و پیدا کردن نشتی-alborztasisat-ir

شکستگی لوله و پیدا کردن نشتی

استفاده از روش های سنتی و بدن ابزار های جدید دیگر منسوخ شده است چون نیاز به صرف هزینه بیشتری داشت.

متخصصان تشخیص نشتی از گوشی های مخصوص استفاده می کنند تا اصوات حاصل از نشت آب را در نقطه شکستگی بشنود و محل را پیدا کنند. با این کار هر نقطه ای که نشتی داشته باشیم به راحتی پیدا می شود. به این ترتیب مشکل نشت حل می شود.

شکستگی لوله و پیدا کردن نشتی

تعمیرات نشتی آب و شکستگی لوله

اگر تعمیرات نشتی لوله به درستی انجام نشود ممکن است صدمات زیادی به ساختمان وارد شود و موجب هدر رفتن وقت و پول زیادی شود. قطعات تعویضی باید از بهترین جنس باشند و به بهترین صورت تعویض شوند.

ممکن است نشتی در شیرهای آب گرم، در دوش حمام، یا توالت و یا آشپزخانه اتفاق بیفتد که هر کدام شرایط خود را دارند.

شکستگی لوله و پیدا کردن نشتی

یک اتفاق معمول در ساختمان ها نشتی آب در اطراف پکیج و آبگرمکن هاست. ممکن است در نزدیکی آبگرمکن یا پکیج رطوبت مشاهده شود. این رطوبت یا ناشی از نشت آب از لوله ها و اتصالات است و یا از خود آبگرمکن. اگر آبگرمکن یا پکیج نشتی دارد باید تعمیر و یا مخزن آن تعویض شود. اینکه نشتی آب از ترکیدن لوله ها باشد نیاز به نظر لوله کش دارد.

شکستگی لوله و پیدا کردن نشتی-alborztasisat-ir

بازرسی و نگهداری

باید خدمات بازرسی و نگهداری در ساختمان به منظور کاهش شکستگی لوله و صدمات احتمالی بعدی صورت بگیرد. ممکن است لوله های ساختمان دارای مشکلاتی مانند سر و صدای زیاد، زدن لوله ها و یا کوبیدن چکشی لوله ها باشند. اگر چنین مشکلاتی در ساختمان مشاهده کنید اولین اخطارهاست که باید با لوله کش های حرفه ای تماس حاصل کنید.

در صورت عدم نظارت درست ممکن است این اشکالات در نهایت موجب ایجاد خسارت و خرابی لوله ها و اتصالات ساختمان شوند.

اگر بتوان با صرف هزینه کمتر قبل از ایجاد شکستگی، لوله های ساختمان را تعمیر کرد، مطمئنا روش بهتری را انتخاب کرده اید. با دستگاه های نشت یاب حتی نشتی های خیلی کوچک را نیز می توان پیدا کرد و از ایجاد خسارت های بزرگ جلوگیری به عمل آورد.

سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

درباره armitis1_mosta

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میخوای 10 درصد تخفیف بگیری؟
ایمیلت رو وارد کن تا 10 درصد تخفیف بگیری
Your Information will never be shared with any third party.