تخلیه چاه و تکنیک حذف ماسه از آب چاه در شهریار

همراهان وب سایت البرز تاسیسات سلام

آشنایی با تکنیک های نوین تخلیه چاه بسیار ضروری است. روش های مختلفی برای تکنیک حذف ماسه از آب چاه تا کنون تدوین و گرد اوری شده. اما تحقیقات جدید از روش هیدروسیکلون استفاده کرده اند.

آیا می دانستید که  از هیدروسیکلون به منظور جداسازی جامدات معلق سنگین تر از آب از جمله ماسه و سیلت استفاده می شود.

پدیده ماسه دهی چاه در حال حاضر بخش های مختلفی از کشور را دربر گرفته است که به طور معمول شامل شمال و شمال غرب کشور می گردد.

در شهر تهران نیز این پدیده در چاه های سطح شهر که برای شرب استفاده می شود مشاهده شده است.

 تخلیه چاه و تکنیک حذف ماسه از آب چاه در شهریار-alborztasisat-ir

تخلیه چاه و تکنیک حذف ماسه از آب چاه در شهریار

برای حذف دانه های شن و ماسه و جامدات معلق سنگین تر از آب ، بدون توجه به منبع آب بدون توجه به منبع آب، می توان از روش های مختلفی استفاده نمود  که یکی از آن ها هیدروسیکلون است.

شرکت های زیادی با ساخت انواع هیدروسیکلون ها ، کارایی آن ها را برای حذف شن و ماسه از آب تضمین می کنند اما اطلاعاتی نیز از ابعاد بهینه آن ها در دسترس عموم قرار نمی دهند.

لذا تعیین شرایط بهینه فاکتورهای موثر بر عملکرد هیدروسیکلون ها در حذف ماسه از آب و بومی سازی آن در کشور از اهمیت زیادی برخوردار است.

فاکتورهای زیادی باعث تغییر عملکرد هیدروسیکلون ها می شوند که قطر ورودی، قطر سرریز ، قطر ته ریز، قطر استوانه، ارتفاع استوانه ، ارتفاع بخش مخروطی و طول دیافراگم از مهم ترین آن ها است.

جالب است بدانید که در سال  2012 با شبیه سازی هیدروسیکلون ها قطر ورودی، تابعی از قطر بدنه هیدروسیکلون ، دبی و نیز راندمان مورد نیاز برای جداسازی معرفی شد. این قطر باید به عنوان یک متغیر مورد بررسی قرار گیرد.

در سل 1982 در خصوص انتخاب اندازه مناسب هیدرویسکلون ها، نسبت قطر سرریز به قطر بدنه هیدروسیکلون مورد بررسی قرار گرفت و مقدار این نسبت معادل 35 درصد تعیین شده است. در حالی که نسبت قطر سرریز به قطر بدنه هیدروسیکلون در هیدروسیکلون های کاربردی و با زاویه ای کم در بخش قیفی شکل، متفاوت و توسط محققان ۵ درصد گزارش شده است.

تخلیه چاه و تکنیک حذف ماسه از آب چاه در شهریار-alborztasisat-ir

تخلیه چاه و تکنیک حذف ماسه از آب چاه در شهریار

نسبت های هندسی طراحی سیکلون های هوا، نشان داد که با افزایش سرعت ورودی از 8 به 12 ، 16 و 18 متر بر ثانیه ، راندمان کلی جداسازی جامدات معلق به همان ترتیب از 51 درصد به 56 تا 63 درصد افزایش یافته است.

در طرح های حذف ماسه از آب ، بررسی تاثیر همه متغیر های موثر به صورت هم زمان و با کمک طراحی آزمایش با روش تاگوچی مد نظر قرار گرفته. به علاوه با ساخت هیدروسیکلون بهینه ، عملکرد آن در شرایط واقعی مورد بررسی قرار گرفت و با مقادیر پیش بینی شده توسط روش تاگوچی مقایسه شد.

این تکنیک های حذف ماسه از چاه به تخلیه چاه کمک شایانی خواهد کرد. اگر از متخصصان تخلیه چاه البرز تاسیسات شهریار کمک بگیرید آن ها خدمت 24 ساعته و در 7 روز هفته به شما ارائه خواهند داد.

تخلیه چاه و تکنیک حذف ماسه از آب چاه در شهریار

سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

 

درباره armitis1_mosta

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میخوای 10 درصد تخفیف بگیری؟
ایمیلت رو وارد کن تا 10 درصد تخفیف بگیری
Your Information will never be shared with any third party.