اطلاعات بیشتر درباره ی دستگاه نشت یاب

همراهان وب سایت البرز تاسیسات سلام

دستگاه هایی که نشتی آب را تشخیص میدهند باید امکانی داشته باشند تا همه صداهای منحرف کننده فیلتر شوند. صداهایی مانند ترافیک، باد، فن های تهویه مطبوع و غیره که باعث تضعیف یا نادیده گرفتن صدای نشت آب می شود. مکان یاب های نشتی آب پیشرفته کاری بیشتر از تقویت صدای نشتی انجام می دهند. آنها با استفاده از یک تجزیه کننده طیف دیجیتالی صدای محیط را فیلتر میکنند تا صداهایی که مانع از شنیدن صدای نشتی می شوند شنیده نشوند. این دستگاه های پیشرفته این کار را با ترکیبی از فیلتر های صوتی انجام می دهند. برای غیرفعال کردن صدا های دیگر این فیلترها حال می شوند تا صدای نشتی آب بهتر شنیده شود.

اطلاعات بیشتر درباره ی دستگاه نشت یاب

نشت یاب ها از سنسورهای طراحی‌شده خاصی استفاده می کنند. یک نوع کاوشگر مانند بتن آسفالت و کاشی و یک کاوشگر برای سطوح نرم مانند چمن یا فرش استفاده می شود. هر دو این کاوشگر ها باید محفظه هایی با مقاومت ضربه ای داشته باشند تا سر و صدای ناخواسته را کاهش دهند.

همیشه با یک سوئیچ ایمنی از نشت یاب استفاده کنید تا در صورت تولید صدای ناگهانی با آزاد کردن دکمه سوئیچ دستگاه خاموش شود.

اطلاعات بیشتر درباره ی دستگاه نشت یاب-alborztasisat-ir

اطلاعات بیشتر درباره ی دستگاه نشت یاب

انواع صداهای نشت آب

برای اینکه محل نشتی را پیدا کنید ابتدا باید بدانید صدای نشت چگونه صدایی است. این صداها توسط سه موقعیت مختلف ایجاد می‌شوند.

ساده‌ترین موقعیتی که می‌توان نقش را در آن تشخیص داد حالت ارتعاش لوله است که به علت خروج آب از لوله صدای لرزیدن و ارتعاش شنیده می شود.

از محل ترک خورده آب به خاک اطراف نفوذ می کند. نوع موادی که در اطراف لوله قرار گرفته‌اند صدای نشتی را تحت تاثیر قرار می دهند. اگر سنگ در اطراف لوله باشد صدای چکش زدن یا ضربه زدن شنیده می‌شود. اما اگر اطراف لوله را خاک احاطه کرده باشد صدا متفاوت است. این صدا شبیه به یک جریان کوچک و نازک آب خواهد بود.

اطلاعات بیشتر درباره ی دستگاه نشت یاب

خاکهای شور و یا شنی مناطق باتلاقی و گل آلود ایجاد می کنند. همچنین لوله های تازه کار گذاشته شده صداهای نشتی را خنثی میکند و پیدا کردن آنها سخت تر می شود در این حالت ارتعاش های نشتی تا مدتی جذب میشوند و یافتن آن را دشوار می کند. نشتی لوله در میان سنگ و بتن راحت ترین حالت برای شنیده شدن است.

بلندی و فرکانس صدای تحت تاثیر فشار آب به جنس لوله چگالی خاک و نوع خاک عمق لوله بتن چمن خاک و یا غیر باشد تحت تاثیر قرار می گیرد. هرچه فشار آب بالاتر باشد صدای نشت بلند تر خواهد بود.

یک راه خوب برای افزایش صدای نشت این است که از طریق فشار هوا فشار آب درون لوله ها را افزایش دهید. این کارها سخت ترین حالت نشتی را دقیقاً مشخص می کند. اما مراقب باشید که بیشتر از ۱۰ تا ۱۵ بار فشار هوا بالاتر از فشار آب به جریان آب وارد نکنید زیرا می تواند اثرات مخرب داشته باشد.

اطلاعات بیشتر درباره ی دستگاه نشت یاب-alborztasisat-ir

اطلاعات بیشتر درباره ی دستگاه نشت یاب

انتخاب ترکیبی از فیلترهای مختلف دستگاه می تواند صداهای باد، ترافیک و… را حذف کند. تمام فرکانس های بالاتر و پایین تر از فرکانس نشتی باید حذف شوند.

از این طریق دستگاه های نشت یاب صوتی می توانند با بالاترین سرعت و کمترین تخریب، محل نشت را پیدا کنند. در صورتی که با این مشکل مواجه شدید با متخصصین تماس بگیرید.

سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

درباره armitis1_mosta

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میخوای 10 درصد تخفیف بگیری؟
ایمیلت رو وارد کن تا 10 درصد تخفیف بگیری
Your Information will never be shared with any third party.